pl Sat, 24 Mar 2007 8:00:00 GMT 30 ZAGLEBIE.ORG 1996-2018 redakcja@zaglebie.org (Redakcja ZAGLEBIE.ORG) ZAGŁĘBIE LUBIN INFO SERWIS http://www.zaglebie.org Pavel Hapal selekcjonerem na Słowacji http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16671&rss=1 Inne Tue, 06 Jan 2015 00:11:00 +0100  Czech Pavel Hapal, były trener Zagłębia Lubin, który spędził w naszym klubie niepełne trzy sezony, został właśnie powołany na stanowisko szkoleniowca młodzieżowej reprezentacji Słowacji.]]> Piech wróci do Lubina? http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16670&rss=1 Transfery Tue, 06 Jan 2015 00:06:00 +0100  Według informacji serwisu Futbol.pl prawdopodobne jest, że w rundzie wiosennej bieżącego sezonu do zespołu Zagłębia Lubin może ponownie zawitać... Arkadiusz Piech. Zawodnik jest obecnie związana kontraktem z Legią Warszawa, ale ta może chcieć go wypożyczyć.]]> Stokowiec przed rundą wiosenną http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16669&rss=1 Liga Mon, 05 Jan 2015 23:01:00 +0100  "Liczenie punktów na papierze nie zwiększa ich liczby w tabeli. Trzeba je wywalczyć na boisku." - mówi w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Piotr Stokowiec - trener Zagłębia Lubin.]]> Forenc dalej w Zagłębiu http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16668&rss=1 Transfery Wed, 31 Dec 2014 20:52:00 +0100  "Mogę powiedzieć, że wszystko jest już dogadane z klubem i prawdopodobnie przedłużę kontrakt z Zagłębiem Lubin. Podpisu jeszcze nie złożyłem, ale umówiliśmy się, że po nowym roku, przed świętem "Trzech Króli" powinno być już wszystko załatwione." - powiedział Gazecie Wrocławskiej Konrad Forenc, bramkarz miedziowych.]]> Napastnik na testach http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16667&rss=1 Transfery Tue, 30 Dec 2014 20:35:00 +0100  17-letni napastnik Promienia Kowalewo Pomorskie, Marek Magdziński, ma trafić w połowie stycznia na testy do Zagłębia Lubin - informują Sportowe Fakty. Zawodnik na co dzień grający w IV lidze zdobył w ciągu pierwszej rundy tego sezonu aż 11 bramek.]]> Ostatnia wygrana w 2014 roku http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16666&rss=1 Liga Fri, 28 Nov 2014 22:24:00 +0100  W ostatnim w tym roku meczu ligowym Zagłębie Lubin podejmowało dzisiaj u siebie Chojniczankę Chojnice. Nasi piłkarze zakończyli tę fazę rozgrywek kolejnym zwycięstwem pokonując gości 2:1. O wygraną nie było jednak wcale łatwo. Rozstrzygająca bramka, w wykonaniu Arkadiusz Woźniaka, padła bowiem dopiero na minutę przed końcem spotkania. Wcześniej, przed przerwą, prowadzenie dla miedziowych zdobył Jakub Tosik (39 minuta) a chwilę później wyrównał Tomasz Mikołajczak (44 minuta).]]> 3 punkty znad morza http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16665&rss=1 Liga Sat, 22 Nov 2014 19:16:00 +0100  Udany wyjazd Zagłębia Lubin nad morze. Miedziowi wygrali pojedynek ligowy z Flotą Świnoujście 2:1 i podtrzymali tym samym swoje wysokie szanse na awans do Ekstraklasy. Gole dla lubinian były dziełem Arkadiusza Woźniaka w 13 minucie oraz Jakuba Tosika w 21 minucie. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze skutecznie odpowiedzieli - zdobywając bramkę w 38 minucie za sprawą strzału Sebastiana Olszara. Szczęśliwie w drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie.]]> Remis faworytów http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16664&rss=1 Liga Sun, 16 Nov 2014 23:00:00 +0100  Remis w meczu na szczycie. Główni pretendenci do awansu do Ekstraklasy podzielili się dzisiaj punktami. Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Termaliki Nieciecza z Zagłębiem Lubin. Miedziowi prowadzenie zdobyli już w 4 minucie po golu Arkadiusza Woźniaka. Wyrównanie gospodarzom dał zaraz po przerwie Mateusz Kupczak. Niestety czerwoną kartką ukarany został Sebastian Bonecki.]]> Prestiżowa porażka http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16663&rss=1 Liga Sun, 09 Nov 2014 18:14:00 +0100  Koniec serii kolejnych zwycięstw. W prestiżowej potyczce dębowe lubinianie ulegli dzisiaj na własnym boisku legnickiej Miedzi 0:2. Obie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw w 48 minucie trafił Daniel Feruga a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik podwyższył Mateusz Szczepaniak. ]]> Kibice: Troska o dobro klubu to nie kampania wyborcza http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16662&rss=1 Kibice Tue, 04 Nov 2014 08:12:00 +0100  "Naprawdę jest się czym martwić. Scenariusz zakłada, że miasto przejmuje Zagłębie, następnie KGHM przez najbliższe pięć lat wykłada niewielkie pieniądze na sponsoring. Co dalej? Kto będzie finansował klub po wygaśnięciu umowy? Nikt nie wie jak nawet za rok będą wyglądały struktury KGHM. Każda umowa jest wypowiadalna, więc możemy obudzić się w IV lidze choćby po roku. Decyzja o przejęciu Zagłębia przez miasto będzie nieodwracalna!" - piszą o prawdopodobnym przejęciu klub przez miasto Fanatyczni kibice Zagłębia Lubin.]]> Miasto chce przejąć Zagłębie http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16661&rss=1 Kibice Tue, 04 Nov 2014 08:10:00 +0100  "Wiele wskazuje, że najbliższe tygodnie, miesiące będą niezwykle istotne dla losów Naszego Zagłębia. Stoimy u progu zmian, które dokonane, będą zapewne nieodwracalne. Od kilku miesięcy pomiędzy właścicielem klubu a władzami Lubina toczą się zakulisowe rozmowy mające na celu przejęcie piłkarskiego Zagłębia." - informują kibice Zagłębia Lubin za pośrednictwem strony mkszaglebie.pl.]]> Zagłębie liderem http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16660&rss=1 Liga Fri, 31 Oct 2014 22:48:00 +0100  Zagłębie Lubin coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach 1. ligi. Nasi piłkarze odnieśli dzisiaj na wyjeździe kolejne zwycięstwo. Dzięki wygranej 3:0 nad łódzkim Widzewem przynajmniej tymczasowo drużynie udało się awansować na 1. pozycję w ligowej tabeli. Autorami zwycięstwa byli dziś: zdobywca dwóch bramek Krzysztof Piątek oraz Aleksander Kwiek, który wykorzystał rzut karny.]]> 4 gole z Arką! http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16659&rss=1 Liga Sat, 25 Oct 2014 22:05:00 +0200  Mocne strzelanie urządzili dzisiaj sobie w Lubinie piłkarze Zagłębia. Nasza drużyna pewnie pokonała gdyńską Arkę i zrównała się w tabeli punktami z liderującą w lidze Termalicą. Gole dla miedziowych zdobyli: Aleksander Kwiek w 20 i 28 minucie, Adrian Błąd w 59-tej oraz Michal Papadopulos na trzy minuty przed końcem spotkania.]]> Tychy zdobyte http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16658&rss=1 Liga Sun, 19 Oct 2014 23:28:00 +0200  Zagłębie Lubin umocnia się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Nasi piłkarze wygrali dzisiaj na wyjeździe z GKSem Tychy 1:0 po golu Łukasza Janoszki w 42 minucie. Jakub Tosik dostał zaś drugą w tym tygodniu czerwoną kartkę! Po wyrzuceniu z boiska w meczu Pucharu Polski w środę (dwie żółte kartki), nasz piłkarz za faul dzisiaj opuszczał plac gry po raz kolejny.]]> Znicz wyeliminował Zagłębie http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16657&rss=1 Puchar Polski Wed, 15 Oct 2014 23:52:00 +0200  Zagłębie nie powtórzy wyczynu z ubiegłego roku i nie zagra po raz kolejny w finale Pucharze Polski. Nasi piłkarze odpadli właśnie z tych rozgrywek przegrywając w ćwierćfinale ze Zniczem Pruszków 1:2. Jedyną bramkę dla naszej ekipy z rzutu karnego zdobył Ľubomír Guldan w 61 minucie. Dla gospodarzy trafiali Karol Grudniewski w 20' oraz Maciej Górski w 68'. Dodatkowo pod koniec spotkania czerwoną kartką ukarany został Jakub Tosik.]]> Woźniak strzelił... i trafił do szpitala http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16656&rss=1 Liga Fri, 10 Oct 2014 22:56:00 +0200  Zagłębie za sprawą Arkadiusza Woźniaka wygrało swój dzisiejszy mecz z Sandecją Nowy Sącz 1:0. Zwycięska bramka padła już w 4 minucie spotkania. Niestety jej strzelec nie dotrwał na boisku do drugiej połowy. Tuż przed przerwą doznał kontuzji, po której z podejrzeniem naciągnięcia wiązadeł został odwieziony do szpitala. Piotr Stokowiec na konferencji prasowej wyraził obawę, że Woźniaka możemy nie zobaczyć na boisku już do końca tej rundy.]]> Remis na wyjeździe, ale 2. lokata utrzymana http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16655&rss=1 Liga Sun, 05 Oct 2014 15:33:00 +0200  Nie udała się lubinianom wyprawa na Mazowsze. Nasz zespół pechowo zremisował w Ząbkach z tamtejszym Dolcanem 2:2. Nasi piłkarze dali sobie wydrzeć zwycięstwo z rąk na niespełna kwadrans przed końcem spotkania po golu Szymona Matuszka. Wcześniej prowadzili dzięki trafieniem Michala Papadopulos'a w 28 minucie i Arkadiusza Woźniaka 72-giej. Pierwsza bramka spotkania należała jednak do gospodarzy, którzy prowadzenie objęli już w 19 minucie za sprawą Rafała Grzelaka. ]]> Wygrana tuż przed końcowym gwizdkiem http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16654&rss=1 Liga Sun, 28 Sep 2014 22:35:00 +0200  Znowu do ostatnich chwil piłkarze Zagłębia kazali czekać nam na rozstrzygającą o wyniku spotkania bramkę. Dzięki wykonanemu skutecznie przez Michal Papadopulosa rzutowi karnemu (88 minuta) miedziowi pokonali GKS Katowice 1:0. To zwycięstwo pozwoliło naszej ekipie poprawić pozycję w tabeli. Teraz lubinianie zajmują trzecią lokatę, mając tyle samo punktów, co druga w tabeli Olimpia Grudziądz.]]> Gładki awans http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16653&rss=1 Puchar Polski Wed, 24 Sep 2014 22:46:00 +0200  Zagłębie Lubin jest już w 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski. Ubiegłoroczni finaliści bez najmniejszego problemu uporali się dzisiaj z ekipą Energetyka ROW Rybnik pokonując gospodarzy tego meczu aż 4:0. Bramki dla miedziowych zdobyli: Boris Godál 16, Aleksander Kwiek 26, Ľubomír Guldan 52, Krzysztof Piątek 58. Za 3 tygodnie pierwszy mecz kolejnej rundy. Lubinianie zmierzą się w niej ze Zniczem Pruszków.]]> Remis w ostatniej chwili http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16652&rss=1 Liga Sun, 21 Sep 2014 17:40:00 +0200  Kolejne w tym sezonie spotkanie Zagłębia Lubin zakończone remisem. Tym razem jednak scenariusz ostatnich 30 minut meczu był odmienny od poprzednich. To lubinianie odrabiali wówczas straty, które ponieśli na wcześniejszym etapie gry. Zagłębie przegrywało dzisiaj już 0:2 po golach Bartosza Jarocha w 35' oraz Marcin Kaczmarka w 51'. Wyrównać udało się dzięki bramkom Aleksandra Kwieka w 59' oraz Arkadiusza Woźniaka na 2 minuty przed końcem meczu.]]> Wyjazd na PP!!!!!! http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16651&rss=1 Kibice Fri, 19 Sep 2014 06:56:00 +0200  24 września gramy na wyjeździe mecz Pucharu Polski z ROW Rybnik. Niestety w Rybniku robią problem i zażyczyli sobie na jutro listę wyjazdową! Wszyscy, którzy chcą jechać mają czas na zapisy w sklepie Zagłębia do jutra (piątek) do godz. 11:50.
]]>
Wyjazd do Grudziądza!!! http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16650&rss=1 Kibice Mon, 15 Sep 2014 19:41:00 +0200  Do piątku potrwają zapisy na niedzielny wyjazd do Grudziądza... Mecz 21.09.2014 (niedziela) godz.15:30
Autokar+bilet 85 zł. Sam bilet 15 zł.]]>
Chrobry pokonany http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16649&rss=1 Liga Fri, 12 Sep 2014 21:12:00 +0200  Pierwszoligowe derby Zagłębia Miedziowego za nami. Lubinianie pokonali na swoim boisku ekipę Chrobrego Głogów po bramce strzelonej przez KRZYSZTOFA Piątka na kwadrans przed końcem spotkania. ]]> Ze Stomilem remisowo http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16648&rss=1 Liga Sun, 07 Sep 2014 16:32:00 +0200  Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie 7 kolejki 1.ligi pomiędzy Zagłębiem a Stomilem Olsztyn. Po raz kolejny powtórzył się schemat, w którym to lubinianie najpierw objęli prowadzenie - tym razem po strzale Michala Papadopulos'a w 55 minucie - by tuż przed końcem spotkania je stracić - wyrównał Wołodymyr Kowal w 85 minucie. ]]> Jakub Tosik może zagrać w Zagłębiu http://www.zaglebie.org/pelne.php?id=16647&rss=1 Transfery Wed, 03 Sep 2014 00:22:00 +0200  27-letni Jakub Tosik, były zawodnik Jagiellonii Białystok według informacji Przeglądu Sportowego przebywa obecnie w Lubinie na testach medycznych. Trener Piotr Stokowiec, który zna tego prawego obrońcę jeszcze z czasów, gdy trenował klub z Podlasia, chciałby tego piłkarza widzieć w składzie naszej drużyny.]]>