1
3
1

Opis meczu:

Lubinianie przystąpili do meczu z Widzewem w identycznym ustawieniu jak tydzień temu w Kielcach, gdzie podopieczni Rafała Ulatowskiego pokonali Koronę 4:1. Niestety gracze Zagłębia grali w taki sposób niespełna dziesięć minut, bowiem już w 9 minucie z boiska wyrzucony został lewy obrońca miedizowych - Tiago Gomes.

Portugalczyk nie upilnował byłego gracza Zagłębia - Łukasza Mierzejewskiego, który dochodził właśnie do sytuacji "sam na sam" z Aleksandrem Ptakiem. Nasz obrońca faulem, tuż przed polem karnym, powstrzymał napastnika Widzewa. Arbiter nie miał wielkiego wyboru i ukarał Gomesa czerwonym kartonikiem.

Grający z przewagą jednego zawodnika Widzewiacy przejęli inicjatywę, jednak przez blisko pół godziny nie potrafili zagrozić bramce Aleksandra Ptaka. Sztuka ta udała im się dopiero w 40 minucie meczu. Wówczas to Łukasz Masłowski strzałem z 15 metrów nie dał Aleksandrowi Ptakowi szans na skuteczną interwencję. Niewiele brakowało by łodzianie na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą. Na szczęście Kuklis, mimo dogodnej sytuacji w 45 minucie, nie zdołał pokonać świetnie interweniującego bramkarza Zagłębia.

Po przerwie inicjatywę przejęli grający w osłabieniu lubinianie i już pięć minut po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania za sprawą gola zdobytego przez Rui Miguela. W 57 minucie doszło do sytuacji, po której napastnik Zagłębia – Michał Chałbiński - w ciągu 60 sekund ujrzał dwie żółte kartki, poniekąd za to samo przewinienie. Akcja toczyła się na połowie gospodarzy. Chałbiński na środku boiska starł się z Oshadogan'em. Za dyskusję z arbitrem piłkarz Zagłębia został ukarany żółtym kartonikiem, a że Chałbiński nie przestawał dochodzić swoich racji u sędziego, ten ukarał go ponownie żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Tym samym był to już drugi w tym spotkaniu lubiński gracz usunięty z boiska. Lubinianie w "dziewiątkę" grali przez blisko 13 minut, bowiem w 70 minucie z boiska został usunięty zawodnik gospodarzy – Piotr Kuklis.

W końcówce spotkania obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, po których mogły rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, jednak żadnej z nich ta sztuka się nie udała i pojedynek zakończył się podziałem punktów.

Piłkarz meczu

146 głosów

Wasze komentarze:
(1.12.2007) - rychusa (24.13.52.96): I love Portugal...chlopaki graja u nas brazyliane zostawiajac czasteczke serducha na boisku...brawo...i niech sie zaden patafian ze Slaska nie odzywa...Slask co?EXPO.....hehehehe
(2.12.2007) - diabeł (79.186.70.186): i już w domu szkoda że było nas znów tak nie wielu BRAWA DLA PIŁKARZY ZA WALKE (GDYBY ŁOBO nie ZMARNOWAŁ TYCH 100, TO KTO WIE? ) SZACUNEK DLA TYCH KTÓRZY BYLI w łodzi!!!!
(2.12.2007) - (87.105.33.18): ZERO ( 0 ) szacunku dla tych co mogli byc a nie byli
(2.12.2007) - orange (87.105.34.20): Okej jasne że szacunek dla tych co byli... Ale tylko dlatego że byli? a gdzie pytam się gdzie jest doping? czy sama obecność was zadowala? tylko mi tu nie dawać argumentów że nie było sensu bo i tak nas zagłuszali... Legia w Poznaniu też jest zagłuszana....Arka w Warszawie też jest zagłuszana...Odra w Zabrzu też jest zagłuszana...Ale jedno łączy te wszystkie kluby-mimo wszystko doping prowadzą-MY NIE! Żenada
(2.12.2007) - (83.27.240.112): organizowac wyjazd na wisłe
(2.12.2007) - DO OCB! (79.186.41.56): wywieżcie plakaty jak najszybciej dotyczące wyjazdu na wisłe ! LUDZIE! OSTATNI MECZ W TYM ROKU ! PEŁNA MOBILIZACJA ! JEDZIEMY NA REYMONTA !
(2.12.2007) - Guga (84.40.157.10): gdzie je mamy wywieźć ? ale i tak ich nie mamy.
Dlaczego wszystko My musimy robić ? Ruszcie sie !!!!! Trudno pare plakatów wydrukowac i WYWIESIĆ na osiedlu ?!
(2.12.2007) - bombel (87.105.235.162): Doping był jak ta droga od autobusu do sektora kk.Przejechać tyle kilometrów żeby wpierniczyć kiełbase ? co to ma być? Na każdym tak praktycznie jest wyjeździe,na cracovi był taki doping że zabrakło już kiełbasy w pierwszej połowie!! qr.... widzieliście kiedyś taki klub kibica?najeść się w domu,przekąsić coś po drodze a na stadionie ŚPIEWAĆ!!! mistrz polski ale kibiców ma trzecio- ligowych. Biedacy został wam ostatni mecz w Krakowie i ostatnia kiełbasa co wy będziecia później jeść? szacunek dla tych co chcieli i próbowali śpiewać dla swojego MISTRZA!!!
(3.12.2007) - lukim (79.186.123.189): pytam sie za co kartka dla Chalbiego? a ten boczny to chyba rzeczywiscie byl slepy...szacun dla tych ktorzy byli i spiewali!
(3.12.2007) - Major Walenda (62.87.206.32): dzieki za wstawienie video ze skrotem
(3.12.2007) - secretman (87.105.36.22): Szkoda, że Plizga dopiero w 77 minucie wszedł, ale pewnie gdyby nie kartki to może by zagrał więcej minut.

(3.12.2007) - (78.8.65.95): http://magazynligowy.interia.pl/ ... zawsze juz w niedziele wieczorem dostepne sa skroty OE, jesli ktos nie zna tej stronki...