1
2
0

Opis meczu:

Niezbyt udanie zadebiutował w roli szkoleniowca Zagłębia Edward Klejndinst. W pierwszym meczu pod wodzą nowego szkoleniowca lubinianie po słabym meczu zremisowali z Dynamem Mińsk 1:1. Postawa prowadzonych przez niego graczy na tyle nie podobała się kibicom Zagłębie, że ci już w pierwszej połowie domagali się powrotu do Lubina Franciszka Smudy.

Od pierwszych minut gra była bardzo senna i nudna. Piłkarze obu drużyn więcej chodzili niż biegali po boisku. Gracze Dynama sprawiali wrażenie przestraszonych, jakby nie wiedzieli czego mogą się spodziewać po zawodnikach gospodarzy. Ci z kolei nie przejawiali większej ochoty do gry.

Pierwsza ciekawsza sytuacja miała miejsce dopiero w 12 minucie, jednak akcję Iwańskiego zastopowali rośli defensorzy Dynama. Swoich szans próbowali także Mierzejewski oraz osamotniony w linii napadu Chałbiński. Żadnemu z nich nie było jednak dane pokonać bramkarza gości, choć każdy z nich przynajmniej dwukrotnie mógł trafić do siatki przeciwnika.

Goście w pierwszej części meczu nie stworzyli sobie żadnej sytuacji, po której bramkarz Zagłębia ? Mariusz Liberda miałby chociażby odrobinę pracy.

Po zmianie stron piłkarze obu drużyn podkręcili nieco tempo. Nie zmieniło to jednak na tyle obrazu gry, aby kibice poczuli się jak na meczu pucharowym, a nie na kolejnym sparingu rozgrywanym w ramach przygotowań do sezonu.

Widząc nieporadność gospodarzy, tuż po wznowieniu drugiej odsłony meczu odważniej zaatakowali piłkarze Dynama, którzy wypracowali sobie dwie sytuacje, po których tylko dobre interwencje Liberdy uratowały lubinian przed utratą gola.

Widząc nieporadność swoich podopiecznych trener Zagłębia ? Edward Klejndinst zaczął wprowadzać nowych piłkarzy, którzy mieli rozruszać grę lubinian. Roszady w składzie przeprowadzone przez szkoleniowca Zagłębia przyniosły efekty, bowiem już w 69 minucie lubinianie objęli prowadzenie. Po dwójkowej akcji Piszczka z Łobodzińskim ten drugi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarze gości i okazji na zdobycie gola nie zmarnował - przytomnym strzałem posyłając piłkę do bramki rywala.

Radość gospodarzy z prowadzenie nie trwała długo. Już niespełna pięć minut później goście skorzystali z prezentu jaki sprawił im Alunderis z Liberdą, którzy nie potrafili opanować w polu karnym ?łatwej? piłki. Z okazji tej skorzystał Leonid Kowel i w 74 minucie z niewielkiej odległości umieścił piłkę w bramce.

Poirytowani takim obrotem sprawy lubinianie do końcowych minut starali się strzelić jeszcze jedną bramkę. Ich wysiłki jednak nie przyniosły efektu i spotkanie zakończyło się remisem, co z całą pewnością nie zadowala kibiców Zagłębia.

Wasze komentarze:
(13.07.2006) - Ramzes VI R_M (83.21.241.196): Żenada! ? Jak tak ma wyglądać gra w I lidze, to ja Was bardzo przepraszam. Trener w wywiadzie mówi, że jest zadowolony z chłopaków ? o co chodzi?
Okres przygotowawczy okresem, ale przyjęcie piłki i jej podanie to SKANDAL!!!
Ci zawodnicy zarabiają kupę kasy, pytam się za co - ?
Widziałem o wiele ładniejsze mecze w IV i III lidze - Pozdrawiam rozczarowany kibic
(13.07.2006) - Luzak (62.87.215.173): Nie jest źle ale moglo byc lepiej...
(13.07.2006) - lewy (84.40.159.47): kchani nasza druzyna grała calkiem niezly mecz!! przecierz dynamo to mocna druzyna!!fakt bramka dla białorusinów to pomyłka !! ale nie ma sie co dołować przecierz zagłębie jeszcze nie odpadlo jest jeszcze rewanż co prawda ze na trudnym boisku rywala ale wyniik 1-1 nie jest tragedia wystarczy ze strzelimy na wyjezdzie jedna bramke i juz bedzie dobrze !! Minsk jest w trakcie sezonu a dla zaglebia to poczatek zobaczycie ze ise rozkreca!! paru nowcych zawodników jeszcze sie nie zgrali do konca!! Nowy trener tez jeszcze wszytkich nie zna dobrze!! ja wam mówie ze trzeba wiezyc a waira czyni cuda......
ale co tam robil Vidas?? czy Iwanowic?? dobrze spisał sie nowy lewy obronca !! ale gracze meczu?? hmmmm ARBOLEDA i piszczek !! arboleda za walke do samego konca za wiele odbiarów piłek a Piszczek za to ze wszedl z lawki i pokazal ze warto na niego stawiac kilka dobrych odbiarów pilek kilka rozegran itp itd!!..... JA mówie ze w rewanżu bedzie remis 2-2 albo zaglebie wygra 2-1
(14.07.2006) - ZBYCHO (194.146.252.5): CAŁĄ WINE ZA STRACONEGO GOLA PONOSI LIBERDA. OBROŃCA ZOSTAWIŁ MU PIŁKE BO ŻUCIŁ SIĘ NA NIĄ JAK WŚCIEKŁY,I CO.... JAKI PECH NIE TRAFIŁ W PIŁKE TEN CIENIAS
(14.07.2006) - loko (84.40.144.202): CO pisało na tym transparenicie co ochrona zdjeła ????
(14.07.2006) - reznor-(L) (82.139.8.9): cholera...i znowu polskie druzyny odpadna w 1 rundzie...Tylko eLka w lidze mistrzow :P
(14.07.2006) - kibic880 (83.19.28.26): kiedy beda wkoncu zdjecia z meczu !!!!!!!!!!!!!!!!!??????????? to tylko na stronach zaglebia lubin nigdy nie ma zdjec czeba czekac 4/ 7 ??????????????
(15.07.2006) - Ziomuś (87.105.36.88): Chciał bym żeby skład całego zagłębia spisywał się w meczach i dawał z siebie wszystko jak Arboleda.. ARBOLEDA KOZAK ZIOM!!
(16.07.2006) - pol (83.8.24.189): gra przypominała mi grę przed przyjściem Smudy ,fstyd i żenada.
(18.07.2006) - Andy (81.219.113.113): CO TO BYLO ? Czy jest ktos w tym klubie kto to wszystko zdazy poukladac przed rewanzem ? Kleindinstowi chyba kapa na oczy siadla . Po jakiego ch... trzymal tego Bartczaka od poczatku do konca ktory papral wszystko co mozliwe ? Gdzie byl Lobodzinski , Chalbinski , Iwanski ? Minsk jest cienki jak dupa weza , jesli przejda Zaglebie to odpadna w nastepnej rundzie . Zapier... w rewanzu jesli chcecie miec kibicow .
11.jovanović

(27.07.2006) - czubek (83.7.0.116): trenerem jest franz smuda?? wspaniale info...
(27.07.2006) - (L)egionista (62.179.5.134): Dzieki za wczorajsze zyczenia powodzenia z islandczykami to samo dla Was w dzisiejszym meczu .Legia kibicuje polskim druzyna!!!Powodzenia!!!!!!