NAJBLIŻSZY MECZ ZAGŁĘBIA   [X]
Wyjazd:
Data: , godz.
R   E   K   L   A   M   A
  
MENU
 
KLUB
 
I ZESPÓŁ
 
ARCHIWUM MECZÓW
 
KONTAKT
 
 
INFORMACJE
Sezon: 2001/2002
Data: 2002-04-27
Rodzaj: Ekstraklasa
Kolejka: 13
Widzów: 4000
Sędzia: Marcin Borski
Związek: Warszawa

 Górnik - trener
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Andrzej Bledzewski 
0
90
 
 Paweł Adamczyk 
0
90
 
 Grzegorz Lekki 
0
90
 
 Madrin Piegzik 
0
90
 
 Tomasz Prasnal 
0
90
 
 Jacek Wiśniewski 
0
90
 
 Błażej Radler 
73
90
 
 Rafał Kocyba 
0
90
 
 Adam Kompała 
0
90
  
 Grzegorz Bonk 
0
82
 
 Marcin Molek 
82
90
 
 Andrzej Niedzielan 
0
73
  
 Sebastian Olszar 
0
36
  
 Stanisław Wróbel 
36
90
 
14 Piłkarzy
3
2
0
 Zagłębie - trener Stefan Majewski
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Jędrzej Kędziora 
0
90
 
 Robert Bubnowicz 
0
90
 
 Edward Cecot 
0
90
  
 Piotr Przerywacz 
0
90
 
 Krzysztof Kazimierczak 
82
90
 
 Paweł Piotrowski 
0
90
 
 Andrzej Szczypkowski 
0
90
 
 Zbigniew Szewczyk 
0
90
 
 Enkeleid Dobi 
0
90
 
 Bogusław Lizak 
0
90
 
 Grzegorz Niciński 
0
90
 
 Aleksandr Osipowicz 
0
82
 
12 Piłkarzy
1
2
0

Opis meczu:

W rozegranym dziś meczu przedostatniej kolejki grupy spadkowej Zagłębie Lubin przegrało na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:3. Mimo, że obie drużyny mają już pewne utrzymanie w lidze, mecz był dynamiczny i emocjonujący. Stawką spotkania był tytuł najlepszej drużyny grupy spadkowej. W zespole Górnika zagrał i strzelił bramkę Andrzej Niedzielan, który jeszcze 3 miesiące temu grał w Lubinie. Pierwotnie podpisana umowa o wypożeczeniu zabraniała piłkarzowi gry w spotkaniach przeciwko Zagłębiu, ale na szczególną prośbe władz Górnika, Zagłębie zezwoliło dzisiaj na grę Niedzielana.

Pierwsza połowa i początek drugiej przebiegały pod dyktando gospodarzy. Zagłębie tylko się broniło, a groźnie wielokrotnie strzelał Niedzielan. Pierwszy gol padł już w 9 minucie, drugi zaledwie w 20. Tuż przed przerwą nadzieje na remis podtrzymał Edward Cecot, który zdobył bramkę na 2:1. W drugiej połowie mnósto okazji miało Zagłębie, ale podobnie jak w ostatnim meczu - gola zdobyli rywale. Na sam koniec spotkania pierwszą zółtą kartkę w tym sezonie otrzymał Enkeleid Dobi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dostał ją za wykopanie piłki w trybuny po końcowym gwizdku sędziego.

Porażka sprawiła, że Górnik wyprzedził Zagłębie w tabeli i może być prawie pewien tytułu najlepszej drużyny grupy spadkowej. Bowiem, by go wyprzedzić Zagłębie w ostatniej kolejce musi wygrać a Górnik przegrać.

Dzisiaj poznaliśmy też spadkowiczów. Bez względu na wyniki ostatniej kolejki, ligę opuszczą Stomil Olsztyn i Śląsk Wrocław. Walka o uniknięcie baraży nadal trwa.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Waldemar Fornalik: "Cieszę się, że udanie zakończyliśmy sezon przed własną publicznością. Jestem zadowolony również z osiągniętego wyniku, zwłaszcza w kontekście ubytków kadrowych. Chciałem podziękować naszym kibicom, którzy byli z drużyną zarówno w tych dobrych, jak i złych momentach. Życzyłbym innym drużynom, aby miały takich sympatyków".

Jerzy Wyrobek: "Skończyła się dzisiaj moja dobra passa nie przegrywania spotkań w Zabrzu. Mogliśmy to spotkanie zremisować, ale równie dobrze ponieść dużo wyższą porażkę. Górnik wygrał zasłużenie, my straciliśmy pierwsze dwie bramki po bardzo prostych błędach, których obrońcy nie powinni popełniać, a później nie mając nic do stracenia, prowadziliśmy otwartą grę i zostaliśmy skarceni".

R E K L A M A
Piłkarz meczu

Adam Kompała
25 głosów 
Dodaj swój komentarz:
Pseudonim:

Email:

Treść komentarza:Zamieszczając swój komentarz wyrażasz zgodę na jego ewentualne nieodpłatne opublikowanie (w całości lub fragmentach) w innych mediach, a w szczególności internecie, telewizji, radiu i prasie.

R   E   K   L   A   M   A