NAJBLIŻSZY MECZ ZAGŁĘBIA   [X]
Wyjazd:
Data: , godz.
R   E   K   L   A   M   A
  
MENU
 
KLUB
 
I ZESPÓŁ
 
ARCHIWUM MECZÓW
 
KONTAKT
 
 
INFORMACJE
Sezon: 2001/2002
Data: 2002-03-02
Rodzaj: Ekstraklasa
Kolejka: 3
Widzów: 5000
Sędzia: Krzysztof Zdunek
Związek: Łódź

 Stomil - trener
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Sylwester Wyłupski 
0
90
 
 Łukasz Kościuczuk 
0
90
 
 Tomasz Lenart 
0
90
 
 Artur Szymczyk 
0
90
 
 Artur Januszewski 
0
90
 
 Dariusz Preis 
0
90
  
 Marcin Szulik 
0
90
 
 Maciej Terlecki 
0
90
 
 Maciej Lewna 
0
55
 
 Marek Kwiatkowski II 
55
90
 
 Abel Salami 
0
90
  
 Kelechi Zeal (Kelechi) Ih... 
0
83
 
 Marcin Florek 
83
90
 
13 Piłkarzy
2
1
0
 Zagłębie - trener Stefan Majewski
 Imię i nazwisko 
 Czas gry 
 Info 
 Robert Mioduszewski 
0
90
 
 Robert Bubnowicz 
0
90
 
 Jacek Manuszewski 
0
90
 
 Piotr Przerywacz 
0
90
 
 Tomasz Romaniuk 
0
90
 
 Arkadiusz Kubik 
75
90
 
 Jarosław Krzyżanowski 
0
90
 
 Andrzej Szczypkowski 
0
90
 
 Zbigniew Szewczyk 
0
75
 
 Ireneusz Kowalski 
0
37
  
 Paweł Piotrowski 
37
80
 
 Zbigniew Grzybowski 
0
90
  
 Grzegorz Niciński 
0
90
  
 Enkeleid Dobi 
80
90
 
14 Piłkarzy
3
3
0

Opis meczu:

Tylko remis przywieźli z Olsztyna piłkarze Zagłębia Lubin. Tylko... bo, przez większą część meczu pewnie prowadzili 2:0, a w ostatnich minutach przy stanie remisowym, rzutu karnego nie wykorzystał sfaulowany wcześniej Zbigniew Grzybowski. Zaczęło się bardzo miło. Już w 11 minucie gola zdobył przez nikogo niepilnowany, debiutujący w Zagłębiu, Grzegorz Niciński. Parę minut później po podaniu Grzybowskiego strzelił Ireneusz Kowalski.

Później okazji było jeszcze kilka. Z boiska zszedł jednak kontuzjowany Kowalski i gra szybko "stanęła". W 66 minucie po golu Salamiego i w 69 po strzale Preisa był już zaskakujący remis. Od tej pory gra była bardzo nerwowa, mnożyły się faule i kartki.

Wypowiedzi pomeczowe:

Jerzy Fiutowski: W moim przekonaniu był to "zwycięski remis". Nie podlega dyskusji, że wynik remisowy daje nam tylko 1 punkt, niemniej jednak, liczę na to, że ten remis, wyciągnięty z trudnej sytuacji, wpłynie na zespół mobilizująco. Musimy się przekonać, że jeszcze nie wszystko stracone i ten zespół pokaże jeszcze swój charakter. W niemal beznadziejnej sytuacji wyszliśmy obronną ręka. Można powiedzieć, że "opatrzność boska" była nad nami.

Jerzy Wyrobek: Z bardzo trudnego terenu wywieźliśmy jeden punkt. Jednakże myślałem, że zespół doświadczony prowadząc 2:0, powinien albo strzelić jeszcze jedną bramkę lub dowieźć ten wynik do końca. Stomil w II połowie zagrał bardzo odważnie, postawili wszystko na jedną kartę. Potwierdza to przepiękna bramka Preisa. Zawiódł mnie Grzybowski, gdyż nie wykorzystał rzutu karnego.

Zbigniew Grzybowski: Zabrakło mi przy rzucie karnym szczęścia. Strzeliłem tam, gdzie zawsze uderzam. Bramkarz wyczuł intencję. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej. Nie można zachodzić przez w jakiś dołek psychiczny. Remis na wyjedźcie to dobry wynik lecz trochę szkoda nam, iż prowadząc 2:0 straciliśmy w łatwy sposób dwa gole.

Sylwester Wyłupski: Przy obronie rzutu karnego miałem trochę... fartu i szczęścia. Cieszę się bardzo, że pomogłem chłopakom wywalczyć ten ważny punkt. Bardzo się cieszę z dzisiejszego wyniku.

Maciej Terlecki: Cieszymy się z remisu, aczkolwiek liczyliśmy na trzy punkty. To co graliśmy w pierwszej połowie to był koszmar! Mieliśmy szansę na wygraną lecz również trzeba przyznać, że Zagłębie miało o wiele dogodniejszą do tego sytuację. Pokazaliśmy charakter walki. Pierwsze mecze są zawsze ciężkie, ponadto w tym zestawieniu graliśmy jedynie kilka sparingów. Postaram się wyciągnąć wnioski z błędów jakie dziś popełniałem. Myślę, że jak na taką długa przerwę nie było źle z mojej strony. Zanotował KRUSZEK (sport.wim.pl)

R E K L A M A
Piłkarz meczu

Abel Salami
23 głosów


Galeria zdjęć z meczu:
 (1836)   (1051)  
 (941)   (860)  
 (854)   (781)  
 (781)   (761)  
 (748)   (721)  

 
Dodaj swój komentarz:
Pseudonim:

Email:

Treść komentarza:Zamieszczając swój komentarz wyrażasz zgodę na jego ewentualne nieodpłatne opublikowanie (w całości lub fragmentach) w innych mediach, a w szczególności internecie, telewizji, radiu i prasie.

R   E   K   L   A   M   A