Powtórka z Kobylina! Kompromitacja Zagłębia!
(21.09.2011) Najgorsze stało się faktem – nasi milusińscy powtórzyli kompromitacje z Kobylina. Drugoligowa drużyna MKS Kluczbork rozbiła Zagłębie Lubin 3:2. Drużyna Jana Urbana nie radzi sobie w ekstraklasie, a teraz okazalo się jeszcze, że jest za słaba nawet na Kluczbork. Powtórzymy raz jeszcze: czas na zmiany!


Zaczniemy stwierdzeniem, że może to i lepiej. Gdyby wymęczyli awans, co niektórzy pewnie by się jeszcze czarowali, że zespół za tydzień, dwa zacznie odrabiać straty w lidze. Naszym zdaniem szanse na to byłyby niewielkie. Nie widać chemii pomiędzy szkoleniowcem a piłkarzami, nikt za niego nie chce umierać, drużyna nie ma żadnego pomysłu na grę i co najgorsze nie rokuje dobrze na przyszłość – wygląda to wszystko bardzo źle. Czarę goryczy przelała kompromitacja w Kluczborku. Teraz nie ma się już co czarować i zwlekać z decyzjami. Czas na zmiany. Czekamy na dymisję Jana Urbana i wysokie kary finansowe dla piłkarzy. Czy piłkarze grają przeciwko trenerowi? A może są aż tak słabi? Mniej istotne w tym momencie. Towarzystwo potrzebuje prawdziwego wstrząsu.

Na koniec kilka ciekawych cytatów z wywiadu z Janem Urbanem, który ukazał się dziś na oficjalnej stronie klubowej.

„Musimy mieć świadomość, że Puchar Polski, to rozgrywki niespodzianek. Jest tak co roku. Jeśli podejdziemy do tego pojedynku zbyt swobodnie, to będziemy musieli nabiegać się jak psy, żeby osiągnąć cel. Dwa razy tyle”.

„Ja jestem odpowiedzialny za wynik i wystawiam skład. Mógłbym się asekurować. Grać cały czas jednym składem. Wystawiać ten potencjalnie pierwszy. Ale nie jestem cykorem. I trzeba być konsekwentnym. Powiedziałem zawodnikom, że dostaną swoją szansę gry. Ten, kto nie dostał, taką okazję ode mnie otrzyma. Czy w lidze, czy w Pucharze. Ci zawodnicy mają sporo do udowodnienia. I mogą zrobić to chociażby dzisiaj”.

I najlepszy: „Nie możesz lekceważyć Pucharu Polski i traktować tego jak czegoś banalnego, bo to normalne frajerstwo. Nic więcej”.

Jako się rzekło, lista frajerów, którzy skompromitowali Zagłębie.

Zagłębie: 30. Aleksander Ptak - 21. Bartosz Rymaniak (46, 23. Szymon Pawłowski), 3.Csaba Horváth, 13. Sergio Reina, 6. Błażej Telichowski - 20. David Abwo, 14. Damian Dąbrowski (63, 9. Darvydas Šernas), 17. Adrian Rakowski, 99. Mouhamadou Traoré, 18.Janusz Gancarczyk - 11. Arkadiusz Woźniak.

Trener: Jan Urban.

MKS Kluczbork 3-2 Zagłębie Lubin

Bramki: Michał Glanowski 8, Patryk Tuszyński 28, Błażej Telichowski 50 (s) - Arkadiusz Woźniak 16, Darvydas Šernas 86

Kluczbork: 1. Mateusz Abramowicz, - 9. Adam Orłowicz, 17. Łukasz Ganowicz, 19. Maciej Wilusz, 23. Adrian Pajączkowski - 5. Rafał Niziołek, 14. Michał Glanowski, 18. Galdino (64, 6. Michał Sudoł), 24. Krzysztof Ulatowski, 8. Patryk Tuszyński (77, 15. Piotr Nowosielski) - 10. Paschal Ekwueme (73, 11. Arkadiusz Półchłopek).

www.zaglebie.org